Szakmák Éjszakája 2019 – Schulek Frigyes

Budapesti Komplex SZC Schulek Frigyes Két Tanítási Nyelvű Építőipari Szakgimnáziuma
1087 Budapest, Mosonyi utca 6.
Puzzle kirakó verseny; közismert építészeti alkotások képeinek összeállítása
interaktív
Tanár vagy kiválasztott tanuló segítségével az eseményen részt vevő érdeklődők kirakhatják híres épületek (templomok, várak, kastélyok stb. ) képeit időre. Az időeredményeket vezetjük, a verseny első helyezettje díjazásban részesül.
Folyamatos, 18:00 – 22:00
Téglakötés kirakós; rajzon kiadott falidom-kötések kirakása méretarányos téglamakettek segítségével
interaktív
Tanár vagy kiválasztott tanuló segítségével az eseményen részt vevő érdeklődők kirakhatják híres épületek (templomok, várak, kastélyok stb. ) képeit időre. Az időeredményeket vezetjük, a verseny első helyezettje díjazásban részesül.
Folyamatos, 18:00 – 22:00
Szabadkézi rajzolás előre beállított kompozícióról
szakmakipróbáló
Előre kiválasztott, jó rajzkészséggel rendelkező tanulók rajzolnak előre beállított kocka- illetve csendélet kompozíciókat. A rajzoláshoz lehet csatlakozni az érdeklődőknek is adott időpontokban (2-3 turnus), a felügyelő rajztanár instrukciói alapján próbálkozhatnak.
Folyamatos, 18:00 – 22:00
Rekonstrukció rajzolás;nézetek alapján perspektívikus rajzok készítése
szakmakipróbáló
Papírmodellek segítségével létrehozott kocka és téglatest kompozíciókat rajzolhatnak az érdeklődők ortogonális nézetekből (előlnézet/felülnézet/oldalnézet) felügyelő tanár segítségével,útmutatásaival.
Folyamatos, 18:00 – 22:00
Ókori falfestészet / csendélet
szakmakipróbáló
Festészeti próbálkozások ókori falfestészet és csendélet festészet témában.
Folyamatos, 18:00 – 22:00
Papírmodell/makett készítés
szakmakipróbáló
Nyomtatott lapokból ollóval kivágandó, hajtogatással és végül ragasztással összeállítandó modellek (dodekaéder és ikozaéder – geometrikus testek) készítése felügyelő tanár segítségével.
Folyamatos, 18:00 – 22:00
Építészettörténeti kvízjáték
interaktív
Építészettörténeti Ki mit tud interaktív általános műveltségi, közismereti kérdések az építészet történetével kapcsolatban
30 perc, 19:30 – 20:00 és 20:30-21:00
Nemetschek Allplan bemutató és szerkesztő gyakorlat
interaktív
Tanár által tartott prezentáció, gyors bemutató és rövid interaktív szerkesztő gyakorlat
30 perc, 18:30 – 19:00 és 20:00 – 20:30
ArchiCad bemutató és szerkesztő gyakorlat
interaktív
Tanár által tartott prezentáció, gyors bemutató és rövid interaktív szerkesztő gyakorlat
30 perc, 19:00 – 19:30 és 20:30-21:00
Geodéziai műszerbemutató
bemutató
Geodéziai műszerek bemutatója, trigonometriai magasságmérés egyszerűsített végrehajtása
30 perc, 18:00 – 18:30 és 19:00 – 20:00
Tetőszerkezeti modellezés
szakmakipróbáló
Előre elkészített tetőszerkezeti modell elemekből fedélszék modellek készítése szakmai irányítás mellett
Folyamatos, 18:00 – 22:00
Szakmai előadások
interaktív
Tájékoztató előadások a szakirányú továbbtanulásról, napjainkban megvalósuló kivitelezési munkákról, referenciamunkák bemutatása, építőipari cégek tevékenységének bemutatása
Folyamatos, 18:00 – 22:00
Épülettörténeti séta az iskola épületében
bemutató
Az iskola 104 éves épületének bemutatása a pincétől a padlásig, általános ismertetéstől az érdekességekig
60 perc, 18:30 – 21:30, óránként
Taekwon-do bemutató
bemutató
Küzdősportok bemutatkozása az iskolában, gyermek sportolók részvételével
30 perc, 18:00 – 18,5:00
Ügyességi sportvetélkedők
interaktív
Ügyességi sportvetélkedők változatos sportágakban, látogatók aktív részvételével
folyamatos, 18:00 – 22:00