Budapesti Komplex Szakképzési Centrum

SZC logo
  • Intézményeink
  • Hírek
  • Galéria
  • Közérdekű adatok
Széchenyi 2020

Hírek


2021. márc. 16.


hírszerkesztő

  • Pogány Frigyes Technikum
  • Díj
  • Kitüntetés

„Pestszentlőrinc-Pestszentimre Kerületért Díj” – kitüntetésben részesült a Budapesti Komplex SzC Pogány Frigyes Technikum

.

„Pestszentlőrinc-Pestszentimre Kerületért Díj” – kitüntetésben részesült a Budapesti Komplex SzC Pogány Frigyes Technikum

„Pestszentlőrinc-Pestszentimre Kerületért Díj”

Az 1989-ben alapított BKSZC Pogány Frigyes Technikuma tavaly ünnepelte 30. évfordulóját. Az iskola telephelye a XVIII. kerületben van, ezért a beiskolázási körzetét is jórészt ez a kerület teszi ki.
Az iskola az alapítása óta folyamatosan olyan diákokkal foglalkozik, akik az általános iskolai teljesítményük alapján esélyt sem kapnak elitebbnek számító középiskolákban. Ezeket a tanulókat juttatja el a sikeres érettségi vizsgához, a székképző évfolyamon pedig a komplex szakmai vizsgához.
Az építőipari szakképzésben végzett kiemelkedő munkájáért 2005-ben Forter Gyula kitüntetést vehetett át a szakmai munkaközösség a Nemzeti Kulturális Minisztériumtól.
A nevelőtestület mindig oroszlánrészt vállal a Kerületi Diákhetek rendezvényeiben szervezőként, lebonyolítóként, versenyeztetőként is
A hejőkeresztúri Komplex Instrukciós Program megalkotója személyesen adományozta a “Minősített Iskola” címet 2018-ban a tagintézménynek. Ezzel a címmel jelenleg 6 iskola büszkélkedhet az országban.
A módszertani munkaközösség kiváló munkájáért a miniszter Dicsérő Oklevelét vehette át az intézmény
A nevelőtestület szakmai munkájának magas színvonalát bizonyítja, hogy a tavalyi tanévben végzett munkája alapján a T-Tudok Tudásmenedzsment és Oktatáskutató Központ felmérése szerint az iskola Budapest második legjobb szagimnáziumának sorolódott be.
A kitüntetés adományozásával Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányazának Képviselő-testülete elismerését fejezi ki a hátrányos helyzetű tanulók nevelési-oktatási feladatainak magas szintű ellátásáért.

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


Gundeles diákok a JÉG Középiskolás Versenyen

Gundeles diákok a JÉG Középiskolás Versenyen

A nagy múltú JÉG verseny, a Budapesti Corvinus Egyetem középiskolások számára rendezett országos tanulmányi versenye. JÉG – Jövőt Építők Generációja – három fordulós online elődöntőben a megmérettetési tudásterületek: Európai Unió, földrajz, mikroökonómia, makroökonómia, pénzügyi ismeretek, vállalati ismeretek és számos logikai és kreatív feladat. Országosan 129 csapat indult, a 2021. februárban kezdődő versenyen, a megmérettetések során a mezőny fele kihullott, márciusra már csak 67 csapat maradt a küzdelemben. Köztük mindhárom Gundeles indulóink!

2021. ápr. 15.


hírszerkesztő

Gundeles sikerek az SZKTV-n

Gundeles sikerek az SZKTV-n

Minden évben nagy lelkesedéssel vetjük bele magunkat a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által 2008 óta szervezett országos szakmai versenyre való felkészülésbe. Az SZKTV-n (Szakma Kiváló Tanulója) végzős cukrász, szakács és pincér tanulóink, az OSZTV- (Országos Szakmai Tanulmányi Verseny) végzős vendéglátásszervező tanulóink indulnak. A verseny tétje nagy. Részben mert országos megmérettetésről van szó, másrészt az itt indulók már az írásbeli fordulóval kiválthatják a szakmai vizsga írásbeli vizsgafeladatát. Sőt, a döntősök akár a vizsga egésze alól mentesülhetnek, már a versenyen megszerezhetik a szakmai végzettséget!

2021. ápr. 15.


hírszerkesztő

Immár a hetedik tanterem újult meg építőipari támogatással a Budapesti Komplex SZC Schulek Frigyes Két Tanítási Nyelvű Építőipari Technikumában

Immár a hetedik tanterem újult meg építőipari támogatással a Budapesti Komplex SZC Schulek Frigyes Két Tanítási Nyelvű Építőipari Technikumában

Egy tanterem felújításával támogatta a budapesti Schulek Frigyes Két Tanítási Nyelvű Építőipari Technikum oktatását a Cemix Hungary Kft. A főváros 8. kerületében található intézményben tavaly októberben kezdődtek a munkálatok, és idén márciusában zárultak le.

2021. máj. 31.


hírszerkesztő

Széchenyi 2020