Ugrás a fő tartalomra

1211 Budapest, Tanműhely köz 7.


+36-1-58-58-050

Széchenyi 2020

Hírek


2021. ápr. 15.
hírszerkesztő
 • Gundel Károly Vendéglátó és Turisztikai Technikum
 • Díj

Gundeles diákok a JÉG Középiskolás Versenyen

A nagy múltú JÉG verseny, a Budapesti Corvinus Egyetem középiskolások számára rendezett országos tanulmányi versenye. JÉG – Jövőt Építők Generációja – három fordulós online elődöntőben a megmérettetési tudásterületek: Európai Unió, földrajz, mikroökonómia, makroökonómia, pénzügyi ismeretek, vállalati ismeretek és számos logikai és kreatív feladat. Országosan 129 csapat indult, a 2021. februárban kezdődő versenyen, a megmérettetések során a mezőny fele kihullott, márciusra már csak 67 csapat maradt a küzdelemben. Köztük mindhárom Gundeles indulóink!

Gundeles diákok a JÉG Középiskolás Versenyen

Beszámoló – VIII. JÉG Középiskolás Verseny

A nagy múltú JÉG verseny, a Budapesti Corvinus Egyetem középiskolások számára rendezett országos tanulmányi versenye.
JÉG – Jövőt Építők Generációja – három fordulós online elődöntőben a megmérettetési tudásterületek: Európai Unió, földrajz, mikroökonómia, makroökonómia, pénzügyi ismeretek, vállalati ismeretek és számos logikai és kreatív feladat.
Országosan 129 csapat indult, a 2021. februárban kezdődő versenyen, a megmérettetések során a mezőny fele kihullott, márciusra már csak 67 csapat maradt a küzdelemben. Köztük mindhárom Gundeles indulóink!

Az összesített pontszámok alapján az első 10 csapat jutott tovább a döntőbe, ehhez idén a 80 pontból 74 pont volt elegendő, mely a dobogó 5. fokát adta ki.

Gundeleseink eredménye:
Cuki-bon-bon-ok: 72 pont
Adventours: 71 pont
The Dangerous Trio: 71 pont

Ezzel az eredménnyel a 129 helyezésből a dobogó 7. és a 8. helyén Gundeles csapat állhatott.

Méltán lehetünk büszkék diákjainkra:
7. hely: Cuki-bon-bon-ok: 2/10.G osztályból: Barna Richárd, Rimár Sándor, Sztankai Kristóf
felkészítő tanáruk: Tóth Veronika

8. hely: Adventours: 11.A osztályból: Berinszki Szimonetta, Csurgai Eszter, Takács Kristóf
felkészítő tanáruk: Tóth Veronika

8. hely: The Dangerous Trio: 11.B osztályból: Juhász Kitti, Farkas Fanni, Csizi Balázs
felkészítő tanáruk: Cservenák Gézáné

Az elmúlt három hónap intenzív és kitartó munkájának eredménye mindez, melynek során időt és energiát nem kímélve dolgozott együtt diák és tanára.
Érdekesség a versenyről
A verseny harmadik fordulójának feladatában kiemelkedően jeleskedtek tanulóink, maximális pontszámot szereztek.
A feladat egy rövid (maximum 2 perces) videó készítése az első fordulóban vizsgált öt témakör egyikéhez kapcsolódó számukra érdekes kérdésről. A videóban ismertetniük kellett a témát, annak fontosabb aspektusait, mindezt kreatív ötletekkel kiegészítve úgy, hogy a kritériumoknak is megfeleljen a kisfilm.

Szenzációs GUNDELES munkák készültek – a CORVINUS zsűri külön dicséretével:

A 11.A osztály Adventours csapata: Berinszki Szimonetta, Csurgai Eszter és Takács Kristóf a Földrajz témát választották, a kérdésük: “Nagyon kevés ország zászlaján fedezhető fel lila szín. Mely országok zászlaján található meg ez a szín?” videójuk linkje:
Videó

A 2/10.G osztály Cuki-bon-bon-ok csapata: Barna Richárd, Rimár Sándor, Sztankai Kristóf a Pénzügyi ismeretek témakörön belül a „Mi a Bitcoin?” kérdésre feleltek videójukkal:
Videó

A 11.B osztály The Dangerous Trio csapata: Juhász Kitti, Farkas Fanni, Csizi Balázs a Földrajz témakörben „Melyik a világ leghosszabb vasútvonala?” kérdést dolgozták ki videójukban:
Videó

Budapest, 2021.04.12.
Cservenák Gézáné és Tóth Veronika
szakmai elméleti munkaközösség

Megosztás

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


Gundeles sikerek az SZKTV-n

Gundeles sikerek az SZKTV-n

Minden évben nagy lelkesedéssel vetjük bele magunkat a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által 2008 óta szervezett országos szakmai versenyre való felkészülésbe. Az SZKTV-n (Szakma Kiváló Tanulója) végzős cukrász, szakács és pincér tanulóink, az OSZTV- (Országos Szakmai Tanulmányi Verseny) végzős vendéglátásszervező tanulóink indulnak. A verseny tétje nagy. Részben mert országos megmérettetésről van szó, másrészt az itt indulók már az írásbeli fordulóval kiválthatják a szakmai vizsga írásbeli vizsgafeladatát. Sőt, a döntősök akár a vizsga egésze alól mentesülhetnek, már a versenyen megszerezhetik a szakmai végzettséget!

2021. ápr. 15.
hírszerkesztő
Kiemelkedő Gundeles sikerek az ÁSZÉV Versenyen!

Kiemelkedő Gundeles sikerek az ÁSZÉV Versenyen!

Az Ágazati Szakmai Érettségi Vizsgatantárgyak Versenyén a döntőben Gundeles tanuló hozta el a vendéglátóipari ismeretek tantárgy 1., 2. és 14.; a turisztikai ismeretek tantárgy 25. helyét is!

2021. jún. 3.
hírszerkesztő
Idén is az ország legjobbjai között a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum intézményei

Idén is az ország legjobbjai között a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum intézményei

TOP 100-as technikumi rangsor 2024: az ország legjobbjai között a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum intézményei

2024. jan. 7.
szente annamária


KIMIKK
Széchenyi 2020

  • SZC logo fehér
  • Budapesti Komplex Szakképzési Centrum

   1211 Budapest, Tanműhely köz 7.

  • Telefon: +36-1-58-58-050

   E-mail: ugyfelszolgalat@bkszc.hu

   OM azonosító: 203032

   Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2020/001774


  2024Budapesti Komplex Szakképzési Centrum